Чоловіче безпліддя: причини виникнення та методи лікування

Що таке безпліддя і яке лікування безпліддя у чоловіків є ефективним?

Розмноження - це простий і природний досвід для більшості пар. Проте, деякі пари мають з цим великі труднощі. Безпліддя вражає приблизно 1 з 6 пар. Діагноз безпліддя ставиться парі, яка не може зачати протягом одного року. Коли проблема полягає у чоловіку-партнері, вона називається чоловічим безпліддям. Чоловічі фактори безпліддя становлять приблизно 30 % усіх випадків безпліддя.

Що викликає чоловіче безпліддя?

Чоловіче безпліддя, як правило, зумовлено проблемами, які впливають на виробництво сперми або її транспортування. Через медичне обстеження лікар може знайти причину проблеми.

Є чотири основні причини безпліддя у чоловіків:

- гіпоталамічний або гіпофізарний розлад (1-2 %);

- розлад гонаду (30-40 %);

- розлади транспорту сперми (10-20 %);

- невідомі причини (40-50 %).

Близько двох третин безплідних чоловіків мають проблеми з утворенням сперми в яєчках. Чи можна запобігти чоловічому безпліддю?

Чоловіче безпліддя, як правило, викликаного генетичними проблемами або хворобою. Проте існують дії, які зменшують можливість безпліддя. До них відносяться: уникнення венеричних захворювань, наркотиків, радіації, впливу токсичних речовин, частого вживання алкоголю; дотримання правил гігієни та нечасте прийняття гарячих ванн, гідромасажних ванн або саун.

Лікування безпліддя у чоловіків:

Часто точну причину безпліддя не можна визначити. Навіть якщо точна причина не зрозуміла, ваш лікар може запропонувати лікування або процедури, які призведуть до зачаття.

Варикоцеле може бути часто виправлено хірургічним шляхом. У випадках, коли в еякуляті немає сперматозоїдів, сперматозоїди часто можна отримати безпосередньо з яєчок або епідідій, використовуючи способи вилучення сперми. Лікування антибіотиками може вилікувати інфекцію репродуктивного тракту, але не завжди відновлює народжуваність.

Лікар може рекомендувати вживання гормонів або ліків у випадках, коли безпліддя обумовлена високим або низьким рівнем певних гормонів або проблемами з використанням гормонів у організмі. АРТ-терапія передбачає отримання сперми під час звичайної еякуляції, хірургічного вилучення або від донорських осіб, залежно від вашого конкретного випадку та побажань. Після цього сперма вводиться в жіночий статевий шлях або використовується для запліднення або внутрішньоцитоплазматичної ін'єкції сперми.

Якщо ви маєте підозру про безпліддя і хочете знати напевне — звертайтеся до кваліфікованого уролога в Луцьку. Іванченко Олександр Анатолійович надасть консультацію, проведе діагностику, використовуючи найсучасніші методи лікування безпліддя.

Лікар-уролог працює в Луцьку. Записатися на прийом ви можете за контактним номером. Не замовчуйте хворобу, а починайте боротьбу з нею!