Майже у кожної людини закладено життєвий потенціал 70 років "з гаком", але чомусь у кожній країні цей "гак" свій. Все залежить від екології, соціально-економічного розвитку держави та суспільства, банальної пропаганди здорового способу життя та дозрівання самосвідомості населення.

Вся медицина майбутнього базується на профілактиці захворювань, вчасних медоглядах, піклуванні про завтрашній день та неодмінно наступаючій старості. Тільки чому її українці зустрічають у шістдесят років, якщо японці і у вісімдесят на 10-й поверх без ліфта і віддишки заходять?!

Як в урології, так і в будь-якому іншому профілі медицини нашої країни спостерігається поступове «омолодження» захворювань усіх груп людей незалежно від професії та навіть соціального статусу (онкозахворювання, серцевосудинні хвороби, розповсюдження СНІД та інше). Саме тому ми присвячуємо цикл статей сучасній урології в сучасному суспільстві.

Маючи 5-ти річний досвід роботи в Обласному центрі планування сім ‘ї, я чітко бачу одну з основних проблем майбутнього нашої нації - 30% шлюбів констатуються неплідними. Це означає, що кожна третя пара приходить з проблемою відсутності планової вагітності у спільному житті, яке триває понад рік.

І коли я читав лекцію в Національному університеті, в аудиторії запанувала абсолютна тиша саме після наведення цих цифр. Адже венеричні хвороби, проігноровані чи вчасно не скориговані гормональні збої, шкідливі звички, негармонійний спосіб життя є причинами хронічних простатитів, уретритів, чоловічої імпотенції, аднекситів та гіперплазій шийки матки, розладами менструального циклу. А надалі уже і причинами відсутності планової вагітності у кожному третьому шлюбі.

Як правило більшість чоловіків вважають себе абсолютно здоровими і аж ні як не думають, що саме вони винні у відсутності планової вагітностію. З досвіду знаю, що зі скаргами на виділення, біль, статеву слабкість звертаються 10-20 % пацієнтів. Проте лише одиниці звертаються самостійно з проханням перевіритись на предмет плідності.

Зрозуміло, що чим довше буде залишатись не діагностованим простатит, вчасно не виявленим варікоцеле, не встановлена наявність венеричних збудників, тим вища ймовірність відсутності планової вагітності у шлюбі з таким чоловіком. Обстеження з цього приводу звичайно треба починати з аналізу сперми, і вже по ньому продовжувати подальше діагностування. Якщо знижені показники кількості сперматозоїдів (олігозооспермія) необхідно звернути увагу на гормони репродукції людини, наявність механічної перешкоди сім’явиносних шляхів, наявність варікоцеле.

Проте найбільшу частку серед причин чоловічого безпліддя становлять інфекції урогенітального тракту. Вони змінюють якісні показники сперми – в’язкість, кислотність, насиченість мікроелементами та інше. Всі ці відхилення від норми легше піддаються лікуванню, якщо захворювання не набуло хронічного, довготривалого, і уже, як правило, безсимптомного, але існуючого процесу.

Періодичне відвідування лікарів відповідного профілю з профілактичною метою (для проведення зовнішнього огляду, здачі аналізу сперми, мазка з уретри, аналізу простатичного соку), допоможе вчасно встановити наявність того чи іншого захворювання або відхилення від норми, пролікувати його та зупинити на початкових етапах розвитку хвороби. Обізнаність людей з цією проблемою буде сприяти підвищенню самосвідомості населення та турботи про своє майбутнє, а значить - і майбутнє своїх дітей. Тільки тоді ми змінимо ці жахливі 30% і зведемо їх до мінімуму. Я вважаю, що національна ідея – це перш за все здорова, повноцінна багатодітна сім`я з продовженим українським генофондом.

Разом у здорове майбутнє!

Розповідає лікар-уролог ЛМКЛ
Іванченко Олександр Анатолійович
тел.: 0679336111

Довідка. Лікар-уролог (Луцьк) Олександ Іванченко - провідний спеціаліст міста Луцька. Він займається лікуванням чисельних урологічних проблем та допомагає молодим сім’ям відчути радість батьківства. На його практиці вирішення багатьох складних захворювань та сотні щасливих сімей. 

Лікар-уролог (Луцьк) Олександр Іванченко приймає у Луцькій міській клінічній лікарні з 9.00 по 16.00 год.