Еректильна дисфункція – проблема сучасного чоловіка

Еректильну дисфункцію (ЕД) можна визначити, як нездатність чоловіка досягти або підтримувати ерекцію, достатню для введення статевого члена в піхву і здійснення задовільного статевого акту. Як свідчить статистика біля 52% чоловіків в Україні страждають на еректильну дисфункцію. Частота ЕД варіює залежно від віку. У будь-якому віці ЕД не є нормою, оскільки здатність вести регулярне і задовільне статеве життя є однією з  невід'ємних функцій чоловіка будь-якого віку.

Ерекція є результатом чіткої взаємодії артерій, вен, м’язових та нервових волокон. Її порушення можуть бути викликані двома групами причин: психологічними (психогенними) і  соматичними (органічними). Дослідження останніх 20 років показали, що ЕД достатньо рідко буває викликана чисто психологічними причинами (стреси, депресії, особливості поведінки і так далі). В той же час стало відомо, що близько 80% всіх випадків розладів ерекції обумовлено певними фізичними (соматичними, органічними) станами. До  них відносяться: цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину в крові і  атеросклероз судин, ниркова і печінкова недостатність, захворювання щитовидної залози, гормональні розлади, наслідки операцій на передміхуровій залозі і прямій кишці, травма і  захворювання спинного і головного мозку (інсульт, хвороба Альцгеймера і так далі), наслідки травм тазу, хвороба Пейроні. Проте в клінічній практиці найчастіше зустрічаються змішані види еректильної дисфункції.

До факторів ризику розвитку ЕД належать гіподинамія, шкідливі звички (вживання алкоголю, куріння і  прийом наркотиків).

Психогенні порушення ерекції найчастіше зустрічається в молодих людей, що не мають сексуального досвіду, невпевнених у собі, схильних до фіксації уваги на незначних невдачах у інтимному житті. Тимчасові труднощі вони сприймають як невиправну проблему. В них формується невроз очікування невдачі. Такий пацієнт скаржиться, що у період загравань ерекція повноцінна, а безпосередньо перед статевим актом виникає страх, тоді ерекція понижується або повністю зникає. На відміну від психогенного, при істинному порушені понижується або відсутня спонтанна і адекватна ерекція. Вона, як правило, набуває скачкоподібного характеру, у меншій мірі залежить від психоемоційного стану пацієнта.

Методів лікування ЕД є досить багато. Розрізняють психологічну корекцію, медикаментозне лікування та ряд фізіотерапевтичних методик. Завданнями психотерапії є зняття страху, невпевненості перед статевим актом, а також ліквідація помилкових уявлень про причини сексуальних дисфункцій. В останні роки розширились можливості медикаментозного лікування ЕД. Це пов’язано з появою на ринках України нових і достатньо ефективних препаратів. Слід відмітити, що медикаментозне лікування з фізіотерапевтичними методиками дає більш високий ефект, ніж просте призначення медикаментів.

Особливу увагу варто приділити ще одному явищу, що стосується даної теми. За останній час в нашій країні відбулося багато політичних та економічних змін. Суспільство відмовилося від попередніх життєвих орієнтирів. В першу чергу моральних, що формувались десятиліттями. Ми розпрощались з минулим, але не створили в замін нічого нового. Через засоби масової інформації потоком ринула проамериканська культура, що пропагує культ насилля, агресивності, сексуальної вседозволеності. Зрілі покоління є більш стійкими до цього явища, проте молодь після перегляду кінофільмів зі сценами бурних любовних пристрастей намагаються все це застосувати в реальному житті. При цьому вони не враховують відсутність досвіду, необхідних знань, та свої індивідуальні сексуальні можливості. Як результат суспільство отримало сплеск венеричних інфекцій, поширення СНІДу, омолодження запальних захворювань статевої сфери. І як наслідок -  омолодження та розповсюдження статевих дисфунцій.

Але у більшості випадків при вчасному зверненні до спеціаліста еректильні дисфункції піддаються корекції. В Луцькій міській клінічній лікарні ви можете пройти належне діагностичне обстеження та отримати якісне лікування.

Лікар-уролог (Луцьк) Олександр Іванченко допоможе вам побороти захворювання та відчути силу здоров’я. 

Не слід замовчувати свої проблеми. Адже повноцінне статеве життя – це один з важливих компонентів фізичного та душевного здоров’я. Чоловіки, врахуйте, що еректильна дисфункція псує життя не лише вам, а також вашим дружинам, коханим.

Бажаємо Вам здорового кохання!

Лікар-уролог Олександр Анатолійович Іванченко приймає в ЛМКЛ з 9.00 по 16.00 год. Звертайтесь за тел.: 066 713 6336, 067 9336 111, 0332 252331.